Odsłonięto pomnik poświęcony Lotnikom „Lwowskim”

 W czwartek, 5 września 2019 roku, punktualnie o godzinie 11 rozpoczęły się oficjale uroczystości odsłonięcia pomnika poświęconego Lotnikom III/6 Dywizjonu „Lwowskiego”, którego piloci 161. i 162. Eskadry Myśliwskiej bronili nieba nad Łodzią w pierwszych dniach II Wojny Światowej w 80. rocznicę jej wybuchu.

 Pomnik składa się z głazu i tablicy pamiątkowej, które zostały ufundowane przez samorząd w Łodzi. Stanął na skwerze poza rondem imienia Lotników Lwowskich, między ul. Tagore a ul. Pabianicką. W uroczystości odsłonięcia wzięły udział władze miasta z panią Prezydent Miasta Hanną Zdanowską na czele, służby mundurowe, kombatanci, seniorzy Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa, mieszkańcy Łodzi oraz uczniowie łódzkich szkół.

 Na tablicy widnieje napis:

 PAMIĘCI LOTNIKÓW LWOWSKICH

BRONILI NIEBA NAD ŁODZIĄ

W TRAGICZNYCH DNIACH 1-5 WRZEŚNIA 1939 ROKU

CHWAŁA BOHATEROM I WIECZNA CZEŚĆ POLEGŁYM

WŁADZE I SPOŁECZEŃSTWO

MIASTA ŁODZI

 Wydarzenie uhonorował przelot samolotu myśliwsko-bombowego o zmiennej geometrii skrzydeł typu Su-22 z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

Czytaj więcej: POMNIK LOTNIKÓW LWOWSKICH

RYANAIR URUCHAMIA PROGRAM SZKOLENIA PILOTÓW W EUROPIE ŚRODKOWEJ

PONAD 300 NOWYCH PILOTÓW ZOSTANIE WYSZKOLONYCH WRAZ Z BARTOLINI AIR W ŁODZI.

Czytaj więcej: RYANAIR - Bartolini

Wizyta przedstawicieli Zarządu PORTU LOTNICZEGO im. Władysława Reymonta w Łódzkim Klubie Seniorów Lotnictwa.

Na zaproszenie Zarządu Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa, w czwartek 21 marca 2019 roku, do siedziby Klubu mieszczącej się w budynku Aeroklubu Łódzkiego z kurtuazyjną wizytą przybyli: Prezes Zarządu Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi - Pani dr Anna Midera, Dyrektor Handlowy Portu - Pan Artur Fraj oraz Zastępca Dyrektora Portu Pan Marek Domagała.

Czytaj więcej: Miła wizyta

Odwiedziny u Tymka...

 

3 lutego 2019 roku Prezes Andrzej Amerski oraz por. Leon Gajda wraz z przedstawicielem Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta w Łodzi odwiedzili małego miłośnika lotnictwa siedmioletniego Tymka Poradę, który przebywa na oddziale neurochirurgi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Czytaj więcej: Z wizytą u Tymka

 

67 rocznica katastrofy w Tuszynie

W dniu 15 listopada 2018 roku minęła 67 rocznica pierwszej powojennej katastrofy samolotu pasażerskiego LOT, Li-2 SP-LKA, w miejscowości Górki Duże koło Tuszyna pod Łodzią.

Tablica obelisku w Tuszynie
Co rok spotykają się seniorzy i miłośnicy lotnictwa oraz władze Tuszyna a także ci, którzy pamiętają o tym tragicznym wypadku i chcą go uczcić złożeniem kwiatów i zapalenie zniczy.

Czytaj więcej: 67 rocznica katastrofy w Tuszynie