Odwiedziny u Tymka...

 

3 lutego 2019 roku Prezes Andrzej Amerski oraz por. Leon Gajda wraz z przedstawicielem Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta w Łodzi odwiedzili małego miłośnika lotnictwa siedmioletniego Tymka Poradę, który przebywa na oddziale neurochirurgi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Czytaj więcej: Z wizytą u Tymka

 

67 rocznica katastrofy w Tuszynie

W dniu 15 listopada 2018 roku minęła 67 rocznica pierwszej powojennej katastrofy samolotu pasażerskiego LOT, Li-2 SP-LKA, w miejscowości Górki Duże koło Tuszyna pod Łodzią.

Tablica obelisku w Tuszynie
Co rok spotykają się seniorzy i miłośnicy lotnictwa oraz władze Tuszyna a także ci, którzy pamiętają o tym tragicznym wypadku i chcą go uczcić złożeniem kwiatów i zapalenie zniczy.

Czytaj więcej: 67 rocznica katastrofy w Tuszynie

100lecie Lotnictwa Polskiego

 

W piątek, 26 października 2018 roku, w Terminalu Nr-1 Portu Lotniczego im. W. Reymonta w Łodzi odbyła się skromna uroczystość ku czci 100lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz powstania lotnictwa polskiego. Uroczystość została zorganizowana przez Zarząd Portu Lotniczego oraz Łódki Klub Seniorów Lotnictwa. Licznie przybyłych gości przywitali Prezes Portu Lotniczego w Łodzi Pani Anna Midera oraz Prezes ŁKSL kol. Andrzej Amerski.

W uroczystości udział wzięli: dowódca 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku płk pilot Tomasz Jatczak, Radny M. Łodzi Mateusz Walasek, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi z klasy o profilu Technik Eksploatacji Portów i Terminali wraz z wychowawczynią klasy panią profesor Ewą Kosiorek, seniorzy lotnictwa z Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa oraz sympatycy i miłośnicy lotnictwa.

 

Czytaj więcej: 100lecie Lotnictwa Polskiego

 Syn Henryka Pietrzaka z wizytą w ŁKSL 

Wizyta syna Jana Pietrzaka

Poniedziałek, 21 maja 2018 r. W  Łódzkim Klubie Seniorów Lotnictwa odbyło się spotkanie z Andrzejem Pietrzakiem, synem legendarnego polskiego lotnika walczącego w Dywizjonie 306 w Anglii podczas II Wojny Światowej.

Czytaj więcej: Wizyta syna Henryka Pietrzaka