Józef SAŁACKI

 W wieku 93 lat odszedł od nas

major w st. spocz. mechanik lotniczy Józef SAŁACKI.

 

      Pogrzeb odbędzie się w środę 25 października w Brzezinach

o godzinie 12.30  na cmentarzu Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przy ulicy Kopernika 2. (wejście główne) .

Msza święta odbędzie się w kaplicy cmentarnej przy ulicy Ludowej 2a (w drugim końcu cmentarza - ok.300 m dalej).

 

Zarząd ŁKSL

Jadąc w kierunku Portu Lotniczego im Wł. Reymonta ulicą Obywatelską musimy przejechać przez rondo u zbiegu ulic Obywatelskiej i Nowe Sady.

Dzisiaj radni Rady Miejskiej w Łodzi oraz przewodniczący Stowarzyszenia Misji Pokojowej ONZ wzięli udział w nadaniu nazwy dla ronda „Misji pokojowych ONZ”.

Naszym przedstawicielem na tą uroczystość był Kol. Tadeusz Jaskólski. Kilka fotek ukaże to miejsce.

 

Rocznica katastrofy Smoleńskiej i zebranie 12-04-2023

Zanim rozpoczęliśmy zebranie, uczestniczący w nim złożyli kwiaty i zapalili znicze przy płycie generała Andrzeja Błasika. W dniu 8 kwietnia 2009 r. generał przyleciał do Łodzi samolotem Jak-40 (048) i otwierał naszą SALĘ TRADYCJI.

W tym roku minęła 14 rocznica pobytu generała Błasika u nas i 13 rocznica Jego śmierci.

Po tej uroczystości, podczas zebrania, został wyświetlony film i pokaz slajdów z pobytu generała w Łodzi.

Oto fotografie z tego dnia autorstwa Andrzeja Amerskiego.

Wojtek Matz, ten Matz...nasz Kolega pilot, instruktor Aeroklubu Łódzkiego, wieloletni pilot Polskich Linii Lotniczych LOT, egzaminator PLKE. Niezwykle charyzmatyczny pilot i instruktor o ogromnym autorytecie.

Dzisiaj, dnia 31 marca 2023 w miejscowości Radość, pożegnaliśmy z wielkim smutkiem naszego wspaniałego kolegę z łódzkiej braci lotniczej Wojtka Matza. Odszedł od nas w wieku 79 lat, po wieloletniej, wspanialej karierze, bogatej w lotnicze doświadczenia osobiste jak i te, którymi dzielił się z innymi pilotami. Wychowawca wielu pokoleń pilotów, pilot o najwyższych kwalifikacjach i fenomenalnym talencie lotniczym, który odziedziczył po swoim równie zasłużonym dla łódzkich skrzydeł ojcu, Wojciechu Matzu Seniorze. Wojtek zawsze chętnie dzielił się z innymi swoim bogatym doświadczeniem zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Latanie z Wojtkiem było ciekawym, pouczającym i niezapomnianym doświadczeniem.

Żegnamy Cię nasz lotniczy przyjacielu, członku naszej lotniczej łódzkiej braci. Odpoczywaj w pokoju.

Foto i tekst : Dariusz Bargiel

Byliśmy na opłatku w Urzędzie Miasta Łodzi.

Otrzymaliśmy zaproszenie od Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej na opłatek do Urzędu Miasta Łodzi. Były obecne przedstawicielstwa organizacji pozarządowych z naszego miasta. Nas reprezentowała Krystyna Bednarz oraz Prezes Andrzej Amerski. Było to spotkanie bardzo uroczyste, Pani Prezydent przekazała życzenia świąteczno noworoczne w imieniu władz miasta. Dziękujemy i zamieszczamy kilka fotek autorstwa A. Amerskiego.

Podkategorie