Noc Muzeów Łódź 2020 - film o Sali Tradycji Lotniczej Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa

 

Sala Tradycji Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa - w tym roku, w związku z pandemią koronawirusa majowa edycja popularnej NOCY MUZEÓW ŁÓDŹ 2020 odbyła się w wersji online. Korzystając z okazji i my postanowiliśmy zaprosić mieszkańców Łodzi i nie tylko do zwiedzenia naszej, Klubowej Sali Tradycji zaaranżowanej i zorganizowanej przez Kustosza i Historyka Klubu kol. Grzegorza MŁOCZKA. Po Salach, a są dwie, z których jedna jest sekretariatem Klubu (prezentujemy w niej również część eksponatów) a druga - tą właściwą wystawienniczą oprowadzali: Andrzej AMERSKI, Prezes ŁKSL oraz Andrzej WRONA. Ten ostatni, piszący słowo wstępne, nie ustrzegł się kilku błędów, za które z góry przeprasza, ale brak czasu, nagrywaliśmy film w ostatnie chwili spowodował pewne nieścisłości i błędy merytoryczne. Między innymi, nie uchwycony w trakcie nagrania i niepoprawiony błąd to pomyłka w imieniu IV Prezesa ŁKSL – na filmie wspominam o  Zbigniewie URBAŃSKIM a powinienem powiedzieć ZYGMUNT URBAŃSKI. Z kpt. pilota Franciszka Żwirki zrobiłem Franciszkę Żwirkę – to zostało dostrzeżone i usunięte!! Wniosek – kamera niestety peszy i bez przygotowania lepiej przed nią nie stawać. Ale jak mawiają starzy Polacy – „nie robi błędów ten, co nic nie robi”. Postaramy się naprawić błędy i niedociągnięcia, ale mimo uchybień serdecznie zapraszamy do obejrzenia Filmu. POLECAMY. Na koniec nadmienię, że pomysłodawcą, reżyserem i realizatorem filmu jest kol. Dariusz BARGIEŁ.

Tyle tytułem wstępu i wyjaśnienia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu. Krytyka i uwagi mile widziane.

Pozdrawiam Andrzej Wrona

 

Sala Tradycji ŁKSL:   https://youtu.be/TNzJrQkOghA

Polskie agrolotnictwo w Sudanie: "Zakres wykonywanych usług agrolotniczych" część 1 oraz część 2

 

Na stronie RADY SENIORÓW LOTNICTWA Aeroklubu Polskiego ukazały się dwie części artykułu opracowanego przez Prezesa Warszawskiego Klubu Seniorów lotnictwa pana Lesława KARSTA pt.: "Polskie agrolotnictwo w Sudanie". Materiał przybliża wyzwania dnia codziennego z jakimi borykały się setki pilotów wykonujących na przestrzeni prawie 42 lat prace agrolotnicze w tym afrykańskim kraju. Autor przy opracowaniu tego jakże interesującego tematu korzystał m.in. z własnych doświadczeń.

Serdecznie polecamy:

Polskie agrolotnictwo w Sudanie, część 1: https://www.rslap.org/post/polskie-agrolotnictwo-w-sudanie-zakres-wykonywanych-us%C5%82ug-agrolotniczych-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-1

oraz

Polskie agrolotnictwo w Sudanie, część 2: https://www.rslap.org/post/polskie-agrolotnictwo-w-sudanie-zakres-wykonywanych-us%C5%82ug-agrolotniczych-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-2

 

 

 

 

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Z inicjatywy Zarządu ŁKSL-u i Prezesa Andrzeja Amerskiego, w dniu 28 września 2019 roku została zorganizowana wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie dla członków Stowarzyszenia, ich rodzin a także sympatyków lotnictwa.

Czytaj więcej: W Krakowskim muzeum...

Więcej artykułów…

  1. POMNIK LOTNIKÓW LWOWSKICH

Podkategorie