POŻEGNANIEŻegnamy dzisiaj naszego kolegę, wieloletniego prezesa Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa płk. pil. inż. Alojzego Mieczysława Górnego.

Alojzy Górny ukończył Oficerską Szkołę Lotniczą w Radomiu, gdzie został instruktorem i następnie wykładowcą aerodynamiki. Posiadał uprawnienia instruktora  samolotowego i szybowcowego I klasy.

Uzyskał najwyższe kwalifikacje lotnicze i cywilne. Swoją karierę lotniczą skoncentrował na pracy instruktorskiej i oblatywaniu samolotów. Wśród Jego uczniów są członkowie naszego Klubu.

Drugą Jego pasją była muzyka. Skomponował „Marsz lotników łódzkich”, który został przyjęty przez seniorów jako hymn Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa . Dzięki Niemu jesteśmy jedynym Klubem w Polsce posiadającym własny hymn. Prof. Zdzisław Szostak powiedział o Nim: „Myślę, że to rzadkość ,żeby pilot – człowiek, który z natury musi być twardy, jest jednocześnie tak wrażliwy, potrafi zachwycić się połączeniem harmonicznym. Podziwiam Jego talent, upór i miłość do muzyki, która pozostała Mu do dnia dzisiejszego. Ma dobrą technikę i ogromny zapał. Myślę, że wynika to z tego, że muzykę kocha na równi z lotnictwem”.

Za swoją działalność w lotnictwie w roku 2002 został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Cześć Jego pamięci !

Koleżanki i Koledzy Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa.

Łódź, dnia 2 grudzień 2022 rok.