Syn Henryka Pietrzaka z wizytą w ŁKSL 

Wizyta syna Jana Pietrzaka

Poniedziałek, 21 maja 2018 r. W  Łódzkim Klubie Seniorów Lotnictwa odbyło się spotkanie z Andrzejem Pietrzakiem, synem legendarnego polskiego lotnika walczącego w Dywizjonie 306 w Anglii podczas II Wojny Światowej.

Okazało się, że Henryk Pietrzak był bardzo skromnym człowiekiem. O  Jego  wyczynach  syn  więcej mógł się dowiedzieć od kolegów lub z zapisków historycznych  niż od Ojca.  Syn dumny z dokonań Ojca podczas wojny, opowiadał o Jego codziennym, powojennym życiu.  Pan Henryk pracował na roli, ale i tam dokładność i precyzja były dla Niego najważniejsze. Nigdy nie pozbył się nawyków lotnika.

Pytaniom i opowieściom pewnie nie byłoby  końca, ale czas jest nieubłagany. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie ze wszystkimi  członkami naszego Klubu. Pan Andrzej podziwiał naszą Izbę Pamięci Lotnictwa, choć Sam lotnikiem nie jest, ale całym sercem jest z lotnictwem. Został Honorowym Członkiem Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Z inicjatywy naszego Prezesa,  Andrzeja Amerskiego i radnego  Mateusza Walaska  na spotkanie przybyła Prezydent Łodzi p. Hanna Zdanowska, która w kilku słowach powiedziała  o zasługach Henryka Pietrzaka i promowaniu Łodzi. Historia lotniczej Łodzi jest bardzo ważna, także dla naszej przyszłości.

 

 

Artykuł o Henryku Pietrzaku - pilocie II WŚ. Zapraszamy tutaj.