Odwiedziny u Tymka...

 

3 lutego 2019 roku Prezes Andrzej Amerski oraz por. Leon Gajda wraz z przedstawicielem Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta w Łodzi odwiedzili małego miłośnika lotnictwa siedmioletniego Tymka Poradę, który przebywa na oddziale neurochirurgi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Andrzej Amerski, spotter, wręczył chłopcu zdjęcia F-16 i lotniska Lublinek, a por. Leon Gajda podarował kubek z logo 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku z F-16. Od naszego Kolegi Filipa Idzikowskiego z Warszawy, Tymek otrzymał naszywkę Biało Czerwonych Iskier. Port Lotniczy reprezentowała Pani Katarzyna Dębowska, inicjatorka tego spotkania, która przyniosła dla Tymka gadżety lotniskowe i stworzyła miłą atmosferę odwiedzin.

Pani Kasia opowiedziała o lotnisku i co ciekawego się na nim dzieje, mówiła o sokolniku i o psie jaki pracuje razem z Panem sokolnikiem oraz zaprosiła Tymka, razem z jego tatą, na wycieczkę po lotnisku. Andrzej, spotter, opowiedział o robieniu fotografii i historii lotniska. Por. Gajda mówił o samolotach jakie obsługiwał w czasie swojej służby na lotnisku wojskowym.

Trzeba przyznać, że Tymek z zaciekawieniem wysłuchał tych naszych opowieści. Przy pożegnaniu Tymek wręczył por. Gajdzie narysowaną przez siebie laurkę z samolotem. Był to bardzo miły akcent tak, że wszystkim zaświeciła się łezka w oku.

Życzyliśmy Tymkowi szybkiego powrotu do zdrowia i spotkania na obiecanej wycieczce w Porcie Lotniczym. Wizyta ta pozostanie nam w pamięci. 

Do zobaczenia na płycie lotniska!