92 rocznica powstania lotniska w Łodzi

 

W dniu 13 września, w sali konferencyjnej Portu im. Wł. Reymonta, na zaproszenie Pani Prezes Portu, odbyło się spotkanie pracowników portu lotniczego, młodzieży szkolnej z klasy lotniczej oraz członków naszego klubu. Spotkanie to było spowodowane 92. rocznicą powstania lotniska Lublinek.

Gościem honorowym był redaktor Tadeusz Sznuk.

Po powitaniu uczestników spotkania Pani Prezes wręczyła wieloletnim pracownikom portu okazjonalne certyfikaty i upominki. Otrzymali je też koledzy Karol Gawora, Kajetan Zakrzewski i Andrzej Amerski.

Zaproszony Pan Tadeusz Sznuk, otrzymał od Klubu Lotniczego "NA PROSTEJ" Złoty Mikrofon. Wyróżnienie to wręczył Prezes Klubu Andrzej Amerski. Niemal wszelkie imprezy lotnicze w kraju są "obsługiwane" przez fachową konferansjerkę Tadeusza. Zawsze jest to wydarzenie szczególne, mistrzostwo słowne oparte na olbrzymiej wiedzy lotniczej zarówno teoretycznej jak i praktycznej, jest doskonałe!

Na początku lat 80-tych Tadeusz był członkiem Aeroklubu Łódzkiego, tutaj się szkolił i tutaj ma nadal wielu przyjaciół. Mam przyjemność należeć do ich grona.

Decyzją Zarządu Klubu, Tadeusz Sznuk został honorowym członkiem ŁKSL.

Po części oficjalnej nastąpiła ta nieoficjalna. Był okolicznościowy tort, kawa i herbata. Rozmowy uczestników były zwięczeniem uroczystości. 

Dziękujemy Zarządowi Portu za gościnę!

Mikołaj Neumann

 

fot: Andrzej Wrona