Wycieczki w ŁKSL

W minioną sobotę odbyła się w naszym mieście kolejna edycja Nocy Muzeów. Sala Tradycji ŁKSL, która jako obiekt godny odwiedzenia jest logistycznie dość trudno dostępna nie była planowana na mapie turystyczno-muzealnych atrakcji Łodzi. Jednak i my możemy się pochwalić dwoma wycieczkami, które w przeciągu tego tygodnia odwiedziły Salę Tradycji naszego Klubu.

Pierwsza z nich odbyła się w niedzielę 15 maja, podczas której gościliśmy członków Łódzkiego Klubu Turystów Kolarzy PTTK. Dwie grupy uczestników oprowadzili po obu izbach z eksponatami naszego Klubu: Prezes ŁKSL Andrzej Amerski oraz piszący niniejszą relację.

Na kolejną wycieczkę, która odbyła się w środę, 18 maja, przybyli do nas członkowie Oddziału Nauczycielskiego PTTK. Tym razem naszych gości oprowadzali: Andrzej Amerski, Stanisław Flakiewicz oraz składający pisemną relację.

Obie odwiedzające nas grupy były pod dużym wrażeniem zgromadzonych eksponatów prezentowanych w Sali Tradycji naszego Klubu, zwłaszcza tych, które szczególnie podkreślają związki Łodzi z lotnictwem. Na zakończenie wizyt odwiedzający nas goście dokonali okolicznościowych wpisów do Księgi Pamięci Klubu.

1. Niedziela - wpis dokonany przez przedstawicieli Łódzkiego Klubu Turystów Kolarzy PTTK

 

2. Środa - wpis dokonany przez przedstawicieli Oddziału Nauczycielskiego PTTK

Dodatkową atrakcją podczas niedzielnej oraz środowej prezentacji była możliwość zwiedzenia Modelarni Aeroklubu Łódzkiego, którą prezentował pan Jerzy Klimczak dyplomowany instruktor modelarstwa lotniczego.

 

Zdjęcia: Andrzej Amerski, tekst: Andrzej Wrona